Blog

Starostlivosť o vlasy

 

Každý deň v roku predstavuje inú  záťaž pre vlasy, či sú to horúčavy, alebo naopak extrémny chlad. Vlasy  sa vysúšajú, lámu sa a strácajú lesk, pôsobia ako bez život. Našťastie naše moderné produkty starostlivosti o vlasy dokážu účinky nepriaznivého počasia minimalizovať. V tomto období vám určite príde vhod ako sa lepšie starať o zdravie vlasov.

Ako sa venujeme vlasom

Väčšinu času  venujeme starostlivosti o končeky vlasov. Naše vlasy sú veľmi odolné, aj keď ich často umývame, sušíme, farbíme, natáčame a žehlíme. Často s nimi nešetrne zaobchádzame, ale potom musíme myslieť na to, že správnou výživou podporíme rast a vývin vlasov. Vhodnými prostriedkami na udržanie správneho rastu, lesku vlasov sú šampóny, kondicionéry, ale aj oleje, ktoré sa môžu vtierať do končekov vlasov, robiť si zábaly a v neposlednej rade je užívať niektoré produkty vnútorne.

Ako na to

Ak vlasom urobíte hĺbkovú kúru postaráte sa o pokožku hlavy a  tak  získate krásne pramene vlasov. Vitamín E chráni vlasy pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia, UV filter chráni vlasy pred poškodením spôsobeným slnečným žiarením.

Určite používajte vhodné šampóny, ktoré sú na rôzne typy vlasov. Vlasy si umývajte šetrne a nezabúdajte na správne sušenie. Pri tejto starostlivosti myslíte aj na to, že pravidelným strihaním približne každých 6 – 8 týždňov je potrebné ich zveriť do rúk skúsenej kaderníčke, alebo kaderníkovi.

 

Správna strava, právny životný štýl.

Vhodnými prostriedkami na posilnenie rastu vlasov sú:

semienka z tekvice, sezamové semienka,  ovsené vločky, argánový, tekvicový, sezamový, hroznový, ľanový, rybí olej, z ovocie sú to marhule, maliny, slivky, mango, papaja, rôzne druhy orieškov napr.: lahodné makadamové, pistáciové, píniové, vlašské, para, alebo aj kešu.  Superpotravinou sú aj zelený jačmeň, spirulína, chlorella, pohánka, špenát, špargľa, jahody, cesnak, vajíčka  a med.

 

Pre pevnosť a lesk vlasom používajte kvalitný šampón.

 

vlasy

 

vlasy

 

vlasy

 

šampón