Blog
Ako sušíme bylinky
 
Liečivú silu bylín poznali už naše babičky od pradávna. Účinky byliniek využívali k zdraviu, lebo na každú chorobu vyrástla bylinka. Nesprávnou životosprávou sa ľudia odklonili od prirodzeného spôsobu života a privodili si tak množstvo chorôb a preto je dôležité opäť vyhľadávať naše liečivé bylinky
 
Zber 
Najlepší čas zberu je pred obedom, keď z nich opadla rosa.
Zbierame čisté, suché bylinky, najlepšie v takej vzdialenosti ak sa postavíte ku ceste, zoberiete kameň, hodíte ho čo najďalej od seba, tam kde kameň dopadne, tam je to správne miesto sadenia a zberu byliniek. To znamená čo najďalej od cesty. 
 
Sušenie
Ideálne miesto na sušenie je v dobre vetranej miestnosti, aby sa vám čo najskôr bylinky prirodzene usušili, niektoré bylinky nie je dobré sušiť na slnku, aby nestratili na svojej liečivej sile a farbe. Sušíme ich vo zväzkoch otočené stonkami nahor alebo rozložené na mriežkach. Stále ich kontrolujeme a prevraciame, aby sa čím skôr usušili a nesplesniveli.
Správne vysušené bylinky poznáte vtedy, keď pri rozlomení krásne praskajú. 
Po vysušení ich skladujte v keramických alebo tmavých, sklenených, vzduchotesných nádobách, ak nádobu nezarosia usušili ste bylinky správne.
 
Sušenie byliniek