Blog

Datle | ovocie

11.12.2023
Datle 
 
Kúpte si datle, ja ich mám čerstvé najradšej. Dodávajú mi energiu na celý deň. Sušené či čerstvé ovocie, len keď ich mám po ruke každý deň. Občas si zoberiem jeden, inokedy niekoľko kusov naraz.
Hodne vitamínov a vlákniny zaberie u každého. Ak máte dosť voľného času, pripravte si chutný a rýchly koláč, alebo si ich nasekajte do kaše na raňajky. Však raňajky sú dôležité. Ak chcete veľa, dlho a kvalitne pracovať, tak si dožičte dávku kvalitných datlí. 
Ak si kúpite s kôstkou, tak sa trochu narobíte, ale výsledok bude super. Vlastnou prácou to bude len na osoh, pre celý váš organizmus. U nás sa dajú kúpiť aj bez kôstky vo veľmi dobrej kvalite, či už ako BIO alebo nebio. Treba ochutnať rôzne druhy a potom pochopíte, že to nemá chybu. Toto super ovocie sa dá jesť stále, nielen na Vianoce, ale aj počas celého roka.
Neváhajte dajte ešte dnes svoju porciu. Výsledok sa dostaví.
 
 
Datle obsahujú
 
Veľa vody, bielkoviny, sacharidy, tuk, vlákninu, minerályželezo, vápnik, fosfor, horčík, draslík, zinok, meď, mangán, sodík, betakarotén, vitamín A, B, E, K, cholín, betaín, kyselinu listová, kyselina pantoténová. 
 
 
Zloženie datlí je potrebné, aby nám 
 
- Podporilo sústredenosť a funkciu mozgu, odstránilo MIGRÉNY
- Podporilo imunitu a chránilo  bunky pred radikálmi
- Podporilo  a prečistilo  trávenie, zlepšilo pravidelné vyprázdňovanie
- Dodalo  energiu, priebežné uvoľňovalo  cukor do krvi
- Prečistilo a spevnilo cievy, prevencia kardiovaskulárnych ochorení
- Upokojilo nervový systém, mierne antidepresívne účinky
- Eliminovalo zápaly dýchacích ciest a odstránilo kašeľ
- Vytvorilo prevenciu proti Osteoporóze, podporujú tvorbu kostného tkaniva
- Zlepšilo kvalitu (spevnilo) pokožku, vlasy a nechty
 
Datle sú rýchlym zdrojom energie po obede a športovci vedia, že aj  po ich tréningu.
Tréner určite odporúča datle ako sladké cukríky a rôzne iné sladkosti.
Občas si kúpim datľové cukríky, sú bez cukru a trocha zmeny neuškodí. Ak nemám  po ruke datľové cukríky či bombóny, zoberiem si tyčinku datľovú, ktorú nosím v kabelke a nezaberie veľa miesta. Celiatici určite ocenia aké vitamíny obsahujú plody datľovej palmy. Sú prirodzene bezlepkové a zjete ich s radosťou bez najmenšieho zaváhania. Posekané datle môžete primiešať do ovocnej múky. Kašu, ktorú si pripravíte na raňajky odporúčam poliať s datľovým sirupom. Už malé deti to takto pripravené zbožňujú, však potom sa im dobre spinká, čo napokon ocenia aj ich rodičia. 
 
 
datle | ovocie
 
 
datle | ovocie