Blog
Koloidné striebro a zlato
 
Koloidné striebro je roztok častíc striebra v kvapaline, ktorou je zvyčajne voda. Slovo koloidné znamená, že nejde o číry roztok, ale o kvapalinu obsahujúcu rozptýlené nerozpustené čiastočky. Tie majú zvyčajne veľkosť 1 až 100 nanometrov.
 
Už v staroveku mu mnohí pripisovali antibakteriálne vlastnosti, čo bol jeden z dôvodov, prečo šľachta používala na stolovanie strieborné príbory a strieborný riad. Striebro sa používalo aj na dezinfekciu pitnej vody, keď do nádoby s vodou vložili napríklad striebornú mincu.
 
 
Použitie
 
Hlavnou prednosťou striebra je jeho antibakteriálne pôsobenie. Hoci presný mechanizmus zatiaľ známy nie je, striebro pravdepodobne poškodzuje baktérie a narúša enzýmy (druh špeciálnych bielkovín), ktoré baktérie potrebujú na dýchanie, a preto hynú. Výrobcovia odporúčajú striebro na široké spektrum infekcií kože, dýchacích ciest, tráviacej sústavy či pohlavného ústrojenstva, na podporu imunitného systému, liečbu alergií, dokonca liečbu rakoviny a HIV/AIDS. Zároveň uvádzajú, že striebro:
Strieborné tonikum na tvár a dekolt je plne prírodná kozmetika. Vďaka obsahu najjakostnejšieho striebra dokonale čistí a regeneruje pleť. Pravidelné používanie pokožku vyhladzuje a dodáva ju matný vzhľad. Tonikum je určené pre všetky typy pleti, nezávisle na veku.
 
Kedy Koloidné striebro Ag 100 pomáha:
 
upokojuje podráždenie a sčervenanie pokožky,
zmenšuje rozšírené póry a uhry,
znižuje vylučovanie kožného mazu,
pozitívne pôsobí pri zvýšenej citlivosti alebo zlú reakciu pokožky spôsobené okolitými vplyvmi,
pri prejavoch vnútorného ochorení na koži,
pri potení nôh,
pri vzniku plesní či iných nepríjemných prejavoch na koži
je nenahraditeľné pre náš organizmus
je netoxické (bezpečné),
Striebro môže znížiť vstrebávanie vybraných liekov do nášho tela, preto je lepšie ho užiť najmenej 2 hodiny pred a 4 hodiny po užití iných liekov. 
 
 
Ako sa najčastejšie používa?
 
Malé množstvo tonika naneste na kozmetický tampón a jemne potrite pokožku tváre, krku a dekoltu. Najvhodnejšie je použitie každý deň ráno a večer, predtým, než si nanesiete obľúbený krém a make-up. Na pokožku priaznivo pôsobí doplňujúce osviežovanie tváre a dekoltu počas dňa.
 
je dezinfekčný prostriedok s antiseptickými a antibakteriálnymi účinkami, potrebný na hojenie rán, kože, oparov, herpesov.
Liečenie koloidom nenahradzuje imunitný systém, ale mu pomáha, stimuluje a skutočne lieči.
 
Napoleon a kráľ Alexander používali koloidné striebro na čistenie riečnej vody, aby sa stala pitnou.
Takýto postup čistenia vody používali už v I. a II. svetovej vojne.
 
Používajú ho na známych klinikách popálenín, v armáde a pri výskume kozmického priestoru, je vhodný pre človeka, rastliny aj zvieratá.
 
 
Dôležité informácie
 
Koncom deväťdesiatych rokov vykonala americká lieková agentúra v USA (FDA – obdoba nášho Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv) prieskum dostupnej literatúry a uzavrela, že doposiaľ nebolo nijako dokázané, že koloidné striebro je účinné na liečbu akýchkoľvek ochorení, a napriek niektorým benefitom, jeho užívanie nepovažuje za bezpečné. V USA je preto užívanie koloidného striebra úplne zakázané. Striebro (no nie koloidné) môžete nájsť iba vo forme výživových doplnkov, ktoré však nesmú hlásať žiadne prospešné účinky.
Na Slovensku sa riadime nariadeniami Európskej únie. Tá zakázala vnútorné používanie koloidného striebra. V prípravkoch na kožu a v kozmetike sa však striebro môže nachádzať, preto v lekárni nájdeme aj takéto produkty.
 
Neodporúča sa používať tento výrobok pre ľudí citlivých na striebro a kov!
 
Koloidné striebro
 
 
 
Koloidné striebro a zlato