Blog
Mumio 
 
Orientálne zázračné liečivo.  Slovo mumio doslova znamená "ochraňuje telo pred chorobou" alebo "telo uchovávajúce". Náleziská mumia sa nachádzajú vysoko v horách Ázie, v ťažko dostupných miestach vo výškach min. 3000 m nad morom, na stenách a stropoch jaskýň alebo v trhlinách v podobe malých stalaktitov, ktoré svojim tvarom pripomínajú slzy (preto názov "Slzy hôr"). Tibeťania nazývajú Mumio "barak šun" (Brogshaun), v preklade horský olej, Indovia "Shilajit", a Arabský ekvivalent znie Chafiz-al-Adžsod alebo Arakul džibal - horský pot.  Pravé a kvalitné mumio je čiernej farby podobné  asfaltu, má zvláštnu vôňu a je mierne nahorkasté.  Mumio sa vám na dlani rýchlo roztápa , preto je lepšie  keď ho hneď dáte do čistej vody  v ktorej sa rozpustí. V liehu sa nerozpúšťa. 
S mumiom sa spája  príbeh, ktorý hovorila jedna  mladá matka, ktorá mala deväť mesačného syna, neustále  mal  bolesti brucha  a  časté hnačky . Hľadala riešenie ako pomôcť svojmu chorému synovi  až stretla bylinkára, liečiteľa, astrológa, ktorý jej poradil, aby si zohnala najlepšie mumio. Kázal jej,  aby ho dávala jeden týždeň  dvakrát na špičku noža. Keby ťažkosti  neprestávali , tak ešte  týždeň jedenkrát denne.  Zohnala najlepšie čierne mumio z Kirgizska a do troch dní bol jej syn  zdravý. Takto neskôr liečila aj dcérkine kožné problémy. Volala ho tak ako v Tibete „slzy hôr“.
 
 
Zdroje
 
Je zdrojom množstva minerálov a 26 stopových prvkov a  je to  prírodná zmes  organických a anorganických látok. Skladá sa z radu vitamínov, 10 oxidov kovov, aminokyselín, steroidov, fosfolipidov,  éterických olejov a ďalších biologicky aktívnych látok.
 
 
Účinky
 
Je to účinný adaptogén. Nevyvoláva žiadne toxické ani iné nežiaduce účinky ani pri dlhodobom užívaní. Pomáha pri bolesti hlavy, lieči astmu, alergie, kožné problémy, výrazne urýchľuje  hojenie rán, popálenín, krvných podliatin, zlomenín, zažívacie, črevné ťažkosti. Posilňuje organizmus, imunitný systém  pred a po operácii. Chráni pečeň, zlepšuje činnosť srdca, je účinné pri vzniknutých chorobách z ožiarenia. Lieči epilepsie, vyčerpanosť a stresové vypätie. Preventívne pôsobí  proti angíne, chrípke, prechladnutiu. Má spevňujúci vplyv na svalovú  hmotu a telesnú stavbu, vhodné pre športovcov. Pre svoje antioxidačné účinky spomaľuje  proces starnutia  a zastavuje rast rakovinových buniek. Je to prírodné antibiotiku proti infekciám, vírusom, baktériám. Lieči zápaly, hemoroidy. Dopĺňa hladinu minerálov a podporuje vstrebávanie a ukladanie vápnika do kostí.
 
Preventívna mumiová kúra, je podľa hesla:                       
Lepšie je chorobám predchádzať, ako ich liečiť.
Bolo dokázané, že ľudia, ktorí absolvujú mumiovú kúru 2-3 krát do roka, boli menej náchylní na infekčné ochorenia, než tí, ktorí mumio nebrali vôbec.
 
mumio | živica
 
 
Mumio
 
 
mumio