Blog

Koloidné zlato

27.02.2018
Koloidné zlato 
 
 
Koloidné zlato je bezfarebné, bez chuti a zápachu. Pri vyššej koncentrácii a vyššej veľkosti častíc v roztoku môže získať ľahký fialkový  odtieň. 
 
Použitie koloidného zlata má dlhú históriu. Je spojené so vznikom ajúrvédskej  medicíny v Indii asi  5 000 rokov pred naším Letopočtom. Ajúrvédsku medicínu používajú tisícky liekov, pripravené väčšinou z rôznych bylín a korenín, medzi nimi je  jedenásť liekov, ktoré obsahujú zlato. 
Úradné použitie zlata  je datované od  roku 1850, kedy bol používaný ako liek proti závislosti od alkoholu v Spojených štátoch. Zlato bolo používané  hlavne pri liečbe nervových porúch ako sú depresie, epilepsie a migrény bolesti hlavy a impotencia. Koloidné zlato slúžilo ako  antidepresívum. Okrem toho od roku 1935 bolo použité na neoperovatelnú rakovinu. 
V medicíne má nezastupiteľnú úlohu v zubnej protéze alebo výplne pre vašu bezpečnosť. Nepodlieha korózii, pretože je chemicky odolné. Má svoju úlohu v kozmetickom priemysle. Je účinné ako pleťové tonikum, čistí a regeneruje pokožku. 
 
 
Použitie 
 
čiastočky zlata sú častice zlata v medicíne pre jej jedinečné fyzikálne, chemické a biologické vlastnosti používaných v biomedicíne. Vďaka nanotechnológii  sa  stali neoddeliteľnou súčasťou a používajú sa najmä na diagnostiku, liečbu a prenos liečivých látok do organizmu. Koloidné zlato má pozitívny vplyv na telesné a duševné zdravie. Lieči konkrétne spoločné problémy, ako je DNA, reuma, artritída, ak sú spôsobené kryštálom kyseliny močovej v spoločnom bývaní. Pomáha pri liečbe rakoviny. 
 
Účinky koloidného zlata:
 
Koloidné zlato je prírodný kozmetický prípravok,
ktorý dokonale čistí a regeneruje pleť,
upokojuje podráždenú pokožku,
znižuje vylučovanie mazu,
priaznivo pôsobí na akné, rozšírené póry,
účinné na kožné plesne, zápaly a pod.,
 
 
Ako používať:
 
Ráno a večer naneste malé množstvo tonika na kozmetický tampón a jemne potrite pokožku tváre, krku a dekoltu. Je možné použiť aj k hygiene ústnej dutiny výplachom.
Farba koloidného zlata je závislá na typu výroby, koncentrácie a veľkosti častíc. Čím vyššia  je koncentrácia  a väčšie častice  - tým je tmavšia.
 
 
Upozornenie:
 
Určené je  len na vonkajšie použitie, tak ako koloidné striebro. Môže byť použité iba ako súčasť pleťovej kozmetiky. Výrobok nie je určený pre osoby, ktoré sú alergické na zlato. Neodporúča sa pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Chráňte pred priamym slnečným svetlom, uchovávajte mimo magnetického pola, chráňte pred mrazom. Výrobok neobsahuje farbivá ani konzervačné látky. Ukladajte mimo dosahu detí. Nezmrazujte a po otvorení skladujte v chladničke.