Blog

Bicyklovanie

22.01.2019

Bicyklovanie

Bicyklovanie je predovšetkým aktívny pohyb a pri každom aktívnom pohybe sa vám prekrvuje mozog. Pri pravidelnom používaní bicykla ľahšie zaspíte a váš spánok bude hlbší a kvalitnejší.

Bicyklovanie je trendy, postupne mu podlieha čoraz viac ľudí na celom svete. Už aj u nás na Slovensku môžeme vidieť  mladých aj tých skôr narodených na bicykli. Súvisí to s čoraz populárnejším aktívnym športovým štýlom života a taktiež chcú byť ohľaduplnejší  k životnému prostrediu.

 

Výhody bicyklovania

Pri bicyklovaní sa rýchlo hýbete a tým, že ste aj vonku dostávate do organizmu dávku vitamínu D  potrebného  na zlepšenie obranyschopnosti organizmu voči infekciám. Bicyklovaním si tak zlepšíte imunitu proti chrípke a prechladnutiu, ale aj proti problémom s kĺbmi. Posilňujete si  celé telo, aj ľudia s nadváhou pri bicyklovaní si nezaťažujú kĺby ako pre cvičení. Podporíte činnosť srdca a ciev, zrýchlite metabolizmus, vytrvalosť a kondíciu. Pri bicyklovaní je relatívne vysoká  spotreba kalórií, čím podporujete chudnutie a nezabúdajte pritom na ustriehnutie si tepovej frekvencie.

 

Nevýhody bicyklovania

V nepriaznivom počasí a zimnom období  sa naše plány môžu pokaziť, ale napraviť sa to dá,  ak si zabezpečíte stacionárny bicykel, ktorý využije počas celého roka.

 

Čo musíte spĺňať pri bicyklovaní

Najprv zhodnoťte svoj zdravotný stav, alebo sa poraďte  o vhodnosti bicyklovania s lekárom. Pred jazdou si skontrolujte technický stav bicykla, pri jazde noste prilbu dobre upevnenú.  Vaše oblečenie prispôsobte  počasiu. Aby vás bolo lepšie vidno používajte rozsvietené svetlá.

 

K čomu nám pomáha

Bicyklovanie pomáha pri chudnutí, pravidelnosťou docielite primeranú spotrebu kalórií, rýchlejší metabolizmus, zdravšie  a pevnejšie telo. Platí, že chudnutie podporíte bicyklovaním  a  vhodnou  úpravou stravy na to denne myslíte. Zaradením bicyklovania do bežného praktického života znížite svoje výdavky na dopravu. Pohybovou aktivitou sa vaše srdce  stane odolnejšie voči záťaži a skvalitní sa vám život. Je to skvelá aktivita pre celú rodinu. Nájdete si nových priateľov a bicyklovanie bude pre vás už len zábava. Pritom vám pomôže vyčistiť si hlavu a dostanete nové kreatívne nápady. Ak vás to začne naozaj baviť, môžete sa tomu venovať profesionálne, tak ako náš čerstvý držiteľ zeleného dresu z Tour de France  Peter Sagan.

 

bicykel