Blog

Himalájska soľ

Rozpúšťa v tele usadeniny chloridu sodného, ktorý s vápnikom, cholesterolom a inými látkami skryštalizoval. Pôsobí prečisťujúco na žalúdok, črevá, preto si dajte na lačný žalúdok lyžičku SOĽANKY a zapite to vodou.
Himalájska soľ takmer okamžite upraví krvný tlak, pritom treba piť veľa vody. Úprava sa prejaví už po 2 – 3 dňoch. Najneskôr svoj tlak zrazíte na normálny stav za 3 – 6 mesiace.
Pôsobí proti astme a alergiám.
Zábaly 10% soľného roztoku tlmia horúčku a bolesti svalov.
1% roztok je vynikajúci na čistenie očí a nosnej dutiny.
Krv obsahuje približne 1% soli. Takýto roztok natiahnite cez nosné dierky priamo do vnútra a cez ústa, alebo druhú dierku ho vytlačte. Nebude Vás v nose nič páliť a vydezinfikujete si vnútorné dutiny.
10% roztok je vhodný na čistenie rán, pokožky, uší a kožné choroby.


Ak vyradíte chlorid sodný a aj silne spracované potraviny, tak nastane:
- úprava tlaku
- schudnutie
- vyčistenie pokožky, kožné problémy
- zmiznú astmy a alergie 
- zmizne bolesť žalúdka, pálenie záhy
- zmiznú bolesti hlavy, uši
- zmiznú bolesti kĺbov a typická ranná tuhosť kĺbov
- zmiznú aj dlhoročné migrény

Dajú sa vymenovať rôzne ďalšie choroby, ktoré dostanete pod kontrolu len soľou a množstvom vody a pomocou úpravy stravy.

Liečiť si môžete 
Oči – 1% roztokom – do jedného – dvoch rokov dokážete znížiť a možno celkom odstrániť dioptrie. Štamperlík na oko – otočiť smerom nahor a gúľať priamo otvorenými očami v roztoku. Každý deň pri televízore a pod. 
Zuby – 26% roztokom zubný kameň odstránite vo veľmi krátkej dobe – maximálne za 1 mesiac. Do štamperlíka nalejte z roztoku malé množstvo tak, aby ste doň namočili zubnú kefku. A takto si umývajte zuby.
Astma – alergie – všetky problémy spojené s dýchacími cestami, dokážete urobiť zázraky.
Detoxikácia tela – kúpeľom minimálne 1% roztokom v priebehu 20 minút – viditeľné výsledky. Kúpeľ by mala trvať 40-60 minút a musí byť dodržaná stále teplota vody v nim 37 stupňov, ináč soľ neprenikne cez otvory v koži do tela. To znamená, že ako sa voda bude ochladzovať, pripustite si horúcu vodu a vyrovnávajte teplotu. Kontrolujte si to teplomerom.
Ak nemáte vaňu, urobte si kúpeľ tak, že ponoríte nohy do lavóra a čakajte. Cez póry v chodidlách sa vám dostane mastnota von.

Príprava SOĽANKY:
Himalájsku soľ nasypte do vody (napríklad do zaváraninového pohára s viečkom). Musí vzniknúť nasýtený roztok – 26% koncentrácie – viete to podľa toho, že na spodku Vám ostane nerozpustená soľ. V tomto stave je to potrebné udržovať a roztok bude stabilný.

Soľný roztok používajte nasledovne : 
Na približne 70 kg postavu užívajte jednu kávovú lyžičku soľanky denne – POZOR opäť len s dodatkom, že ste radikálne zredukovali príjem chloridu sodného a silne spracovanej stravy, kde sa tento nachádza. Ak vážite podstatne viac, alebo menej, prípadne pri deťoch – jednoducho odhadnite množstvo smerom na hor, alebo na dol. Nebojte sa množstva smerom nahor hlavne pokiaľ máte nadváhu, tak Vám to dokonca ešte viac prospeje. Kyslosť nahromadená v tukových bunkách teda v obezite ako takej a aj v kĺboch, chrupavkách a pod. má ešte lepšiu možnosť sa uvoľňovať.
Každé ráno na prázdny žalúdok nalejte jednu kávovú lyžičku z roztoku do pohára čistej vody a následne vypite. Pred tým, ako si naberiete lyžičku soľanku, tak pohárom riadne zatraste, alebo jednoducho lyžičkou zamiešajte. Hustejšia časť, ktorá sa zdržuje na dne pohára sa musí riadne premiešať. Jednu kávovú lyžičku soľanky si vlejte do takého množstva vody, aké Vám najlepšie chutí – minimálne 2 – 3 dl.
Ak pocítite únavu počas dňa – dajte si ďalšiu takúto lyžičku soli namiesto kávy. Ak ste napríklad tvrdo fyzicky pracovali, tak ste stratili potením veľa soli. Nebojte sa ju takto nahradiť.
Následne po vypití soľného roztoku zapite takto pripravený nápoj maximálnym množstvom ďalšej čistej vody aké ste v stave vypiť. Minimálne ďalších 2 – 3 dl ak môžete tak ideálne viac. To do vás zo začiatku nepôjde, ale po určitom čase sa telo znova zavodní a bude vďačné, za tento váš nový móres.
Za každú cenu vypite počas celého dňa maximálne množstvo vody aké ste v stave vypiť. Napomôžete tým soli pracovať na vašich problémoch.
Hore je napísané čo vás čaká ak naskočíte na kúru.
Ak sa vám takéto množstvo vody spolu so soľankou podarí vypiť, čo nie je žiadny problém chce to trochu cviku a sebadisciplíny.
Ak sa vám podarí aspoň jemne zredukovať mäso, mlieko, vajcia syry
Ak ste v stave aspoň jemne zredukovať cukry a zbytočné tuky

 

Zloženie:

                                                Ružová soľ                                       Biela soľ
Chlorid sódny NaCl                      99,5 %                                            99,4 %
Syrany SO4                               6100mg/kg                                  4200 mg/kg
Vápnik Ca                                  705 mg/kg                                   1557 mg/kg
Horčík Mg                                  573 mg/kg                                     199 mg/kg
Železo Fe                                    15 mg/kg                                       0,9 mg/kg
Zinok Zn                                        2 mg/kg                                          2 mg/kg
Meď Cu                                      0,5 mg/kg                                       0,5 mg/kg
Nikel Ni                                       0,5 mg/kg                                      0,1 mg/kg

 

 

 

 

 

himalájska soľ | himajska sol | soľ | sol

 

soľ | himalájska soľ | solenie