Blog
Zinok (Zn)
 
Zinok podporuje zdravú prostatu a nielen to, ale je dôležitý pre vývoj pohlavných orgánov v období dospievania a tým ovplyvňuje plodnosť. Jeho pozitíva sú aj na zdravú pokožku a veľmi dobre pomáha pri liečbe rôznych kožných problémoch. Lieči popáleniny, ekzémy, lupienku a akné. Ďalším jeho dôležitým účinkom je, že reguluje hladinu cholesterolu a diabetikom prosieva tým, že upravuje hladinu cukru v krvi.
Zinok je dôležitý minerál s rôznymi vlastnosťami na naše telo. Každá bunka potrebuje zinok, ktorý je koncentrovaný je svaloch, kostiach, koži, v podžalúdkovej žľaze a obličkách.
Tieto zdravotné problémy si vieme upraviť zdravým jedlo, ktoré je bohaté na zinok.
 
 
Príznakom nedostatku
 
Je zlé hojenie rán, poruchy činnosti pečene, zlé videnie, strata čuchu a chuti, náchylnosť na prechladnutie, zaostávanie duševného vývoja, zníženie množstvo spermií.
 
ZDROJE ZINKU 
 
Chlieb, strukoviny, fazuľa, hrach, sója, hovädzie a bravčové mäso, hydina, ryby, kapusta, paradajky, ružičkový kel, cesnak, syry, orechy.
 
Zinok sa vyskytuje aj v ovocí: 
 
Ananás, čučoriedky, mandarínka, pomaranč, grapefruit, slivky, hrušky, banán, jablko
 
Konzumáciou oleja z tekvicových semienok získate krásne husté a zdravé vlasy. Tekvicové semienka opečené na suchej panvici môžete pridať aj do tekvicovej polievky alebo s trochou soli podávať k dobrej slávnostnej večeri.
 
 
zinok | zinok (Zn) | minerálne prvky | minerálne prvky