Otváracie hodiny
Blog

Pečená kačica s červenou kapustou | kačacie hody

Očistenú, umytú kačicu som potrela soľou zvonku i z vnútra. Do dutiny som dala pripravenú žemľovú plnku. Kačicu som dala do dvojdielného pekáča, podliala vodou, zakryla a piekla v rozohriatej rúre na cca 180°C. Počas pečenia dolievam vodu, prelievam kačicu. Mäkkú kačica vyberiem, rozporcujem nožnicami.

 

Žemľová plnka

Rožky, vajcia, petržlenová, alebo zelerová vňať, cibuľková, soľ. 

Vajcia rozmiešam v mlieku a polejem rožky, zľahka premiešam, ak  budú rožky napité, dám ich do dutiny kačky, ktorá je už osolená z vnútra.

 

Červená hlávková kapusta

Ingrediencie

Hlávku červenej kapusty

1 cibuľa biela, alebo červená

1 PL masti

rasca, soľ, ocot, cukor, voda

 

Postup

Kapustu si jemne narežem, očistenú cibuľu narežem na hrubšie.

Na roztopenej masti spením rascu, pridám cibuľu a opražím. Opraženú cibuľu zalejem octom, pridám kapustu, vodu, zamiešam, osolím a dusím. Počas varenia ochutnávam, či je dosť sladké, slané, kyslé.

Hodujeme!

 

Knedle

Ingrediencie

10 porcie

1 kg polohrubej múky pšeničnej

1 droždie

1 vajce

4 rožky

30 – 40 g cukru

30 g soli

3 dl mlieka

Vodu podľa potreby

 

Postup

Pripravím si kvások z mlieka, cukru, droždia a zasypem múkou, nemiešam. Nechám kysnúť.

Do nádoby dáme polovicu múky, kvások na drobno narezané rožky, soľ, vajce, zamiešam a podľa potreby pridám vodu a múku. Cesto vypracujem a dám na 1 hodinu kysnúť. Vytvarujem si bochníky, ktoré vygúľam do obdĺžnikového  tvaru a podkysnuté dám variť nad paru 20 minút. Knedľu z pary, vyberiem, drievkom (špajlou)  poprepichujem a pomastím masťou. Nakrájam na  1 -1,5 cm hrubé kolieska. Podávam.

 

Moja rada

Kysnuté cesto sa zahusťuje. T.j., že prisypávam múku.

 

Tip

Kačku pečiem podľa veľkosti, približne 2 hodiny, moja vážila 3 kg, bola veľká z domáceho chovu  a piekla som ju skoro tri hodiny. Ak chcem mať kožu chrumkavú kačku pečiem 30 minút odkrytú. Nožičky na kačici som zviazala niťou a kačku som nezašívala. Na kačici si nechávam ramienko, krídelko a krk si odkladám na prípravu polievky. Krídelko by sa zbytočne len spieklo a tak budem mať výborný vývar.

Na plnku som použila 4 rožky (žemle), 4 vajcia, 2 – 3 dl mlieka. Mlieka radšej dolievam, aby plnka nebola riedka. Keď sa mi plnka zvýši, zabalím ju do igelitového vrecúška, pevne zviažem a dám do vriacej vody variť. Varím 10 minút, aby sa vajíčka dobre uvarili, vyberte a nakrájam ako samostatnú plnku ku kačke.

 

Pečená kačica

 

Pečená kačica

 

Pečená kačica

 

Pečená kačica

 

Pečená kačica

 

Pečená kačica

 

Pečená kačica

 

Pečená kačica

 

Kapusta dusená

 

Kapusta dusená

 

Kapusta dusená

 

kapusta dusená