Blog

Ľan

26.10.2017

Ľan 


Hrubé črevo, je zodpovedné za vstrebávanie vody, solí, vitamínov, minerálov a živín z potravín, ktoré neboli spracované v tenkom čreve. Pokiaľ tenké črevo nefunguje správne, spôsobuje problémy ako je bolesť hlavy, nadúvanie, zápcha, plynatosť, priberanie na váhe, málo energie, únava a iné kožné či chronické ochorenia.


Problémy môžu byť spôsobené aj nestrávenými potravinami (veľa potravín, ktoré dnes jeme sú plné alergénov, prísad, konzervačných látok a iných chemických látok), čo vedie k vzniku toxínov v tele.

Keď však hrubé črevo prečistíte, môžete sa ľahko zbaviť škodlivín a podporiť tak zdravé črevné baktérie. Zvýšite si tým energiu a zlepší sa aj vstrebávanie vitamínov a živín. Existuje viacero spôsobov ako na to.


 

Ľanové semienka

Ľan ako obilnina s vynikajúcimi liečivými vlastnosťami. Ľanové semienka sú dobrým zdrojom omega-3 mastných kyselín, antioxidantov a prírodných vlákien, preto sú vhodné pre očistu hrubého čreva. Ľanové semienka absorbujú vodu a pomáhajú odstraňovať toxíny.

 

Spôsob prípravy nápoja


Pridajte 1 PL lyžicu mletých ľanových semienok do pohára vody a vypite pred spaním. Najlepšie je ak si ľanové semianka podrvíte doma na mažiari vtedy majú  najlepší účinok.

Ďalším zdrojom je ľan vo forme oleja a ten si môžete dávať dvakrát denne 1 čajovú lyžičku priamo do úst, alebo ho môžete zamiešať do tvarohu, alebo si s ním poliať zeleninový šalát.

 

Ľan