Blog

Prírodné masky na tvár

Príroda nám poskytuje množstvo ingrediencií na prípravu kvalitnej domácej masky. Takúto masku si jednoducho a rýchlo pripravíte z domácich surovín. Buď ich nájdete v špajzy, chladničke, alebo v záhrade či na lúke. Možností je neúrekom, stačí si len vybrať podľa tipu a potreby vašej  pokožky. Masky na tvár sa dajú  kúpiť aj v obchodoch, ale najjednoduchšie je využiť svoje prírodné produkty.

Pred podávaním masky na tvár si pleť môžete pripraviť naparovaním. Horúca para vám otvorí póry, čo zjednoduší čistenie a zároveň pomôže všetkým účinným látkam preniknúť hlbšie do pokožky.

Nech máte akýkoľvek typ pleti, skvelé, výživné masky vám pomôžu. Po týchto maskách sa stáva tvár, zdravšia, hebkejšia a žiarivejšia. Pravidelným prikladaním masky sa upokoja zápaly, opuchy a vyhladzujú vrásky. Potom pleť ošetrite bežným krémom.

 

Niekoľko druhov masiek na starostlivosť o pleť:

  • mastnú a problematickú
  • suchú
  • zrelú
  • citlivú
  • unavenú

 

Suroviny na prípravu masky

 

Uhorková maska

Uhorka šalátová je zelenina, ktorá obsahuje veľa vody a preto pokožku hydratuje, zvláčňuje, pôsobí upokojujúco, bojuje proti opuchom. Svojím množstvom vitamínov a minerálov pôsobí na citlivú pleť. Stačí ak si uhorku nakrájate na tenké kolieska a priložíte na tvár, oči a necháte pôsobiť 15 minút. Uhorky zložte z tváre a opláchnite tvár čistou vodou. Tvár ošetrite argánovým olejom.

 

Tekvicová maska

Tekvica obsahuje množstvo vitamínov a antioxidantov a je skvelým bojovníkom proti vráskam. Tekvicu  rozmixujte a zmiešajte s medom a mliekom podľa potreby. Masku naneste na tvár a nechajte pôsobiť 15 - 20 minút. Masku odstránite vatovým tampónom namočeným v teplej vode. Tvár ošetrite argánovým olejom, alebo konopným či bežným krémom. Ak pridáte do masky na jemno rozdrvené tekvicové či sezamové semienka a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy dosiahnete výborný čistiaci efekt.

 

Medová maska

Do nádoby si dajte 2 kávové lyžičky medu, 150 g čerstvého tvarohu a 1 žĺtok. Suroviny vymiešajte v miske z umelej hmoty do peny a zmes naneste tampónom, alebo  štetcom na tvár. Túto masku môžete natrieť aj na časti okolo očí. Nechajte pôsobiť 20 minút, opláchnite vlažnou vodou a ošetrite bežným krémom, alebo arganovým olejom. Svojimi dezinfekčnými účinkami pôsobí upokojujúco a omladzujúco.

 

Jablkovo škoricová maska

Do misky dajte 1 nastrúhané jablčko,1 lyžičku bieleho jogurtu, 1 lyžičku ovsených vločiek, 1 lyžičku medu, 1 kávovú lyžičku škorice. Všetky ingrediencie dobre premiešajte až vám vznikne jemná kašovitá zmes, ktorú nanesiete na tvár a necháte pôsobiť. Po 20 minútach opláchnite. Tvár ošetrite argánovým olejom.  Maska má dezinfekčné, antiseptické a hydratujúce účinky. Bojuje proti akné, pleť čistí a  sťahuje póry.

 

Tvarohová maska

Pripravená z týchto prírodných  ingrediencíí: 2 kávové lyžičky medu, 100 gramov tvarohu a jeden žĺtok poriadne vymiešajte. Zmes naneste na tvár a dekolt na 15 - 20 minút. Masku zmyte tampónom namočeným vo vlažnej vode a pleť nakrémujte. V tvarohu nájdete množstvo vitamínov a minerálov, ktoré chránia bunky pred odumieraním. Zmes látok tvár vyživuje a pôsobí upokojujúco. Do tvarohu môžete pridať cedrový, alebo šípkový olej, ktorý má blahodárne účinky. Oleje je vhodné aplikovať priamo na pokožku.